Interakcije in neželeni učinki antidementivov
Poraba zdravil za zdravljenje demence v Sloveniji narašča. Ker ta zdravila prejemajo večinoma starejši bolniki, ki imajo pogosto sočasno predpisanih veliko zdravil, je potrebna posebna pozornost pri upoštevanju interakcij, saj se pri starejših zaradi spremenjene presnove te tudi hitreje izrazijo.
S sodobnimi metodami slikanja do boljše ocene kakovosti kostne gostote
Referenčna metoda merjenje mineralne kostne gostote (MKG) z dvoenergijsko rentgensko absorpciometrijo, s katero potrjujemo diagnozo osteoporoze in spremljamo uspešnost zdravljenja, ima določene omejitve.
Zdravnik med interesi bolnikov in javne blagajne
Ob uvajanju terapevtskih skupin vedno bolj v ospredje prihaja zdravnikova odgovornost pri pisanju receptov za zdravila. Na eni strani gre za njegovo odgovornost do razpolaganja z javnim denarjem, na drugi strani pa do bolnikov in njihovega zdravja.

Zdravnik in mediji – lahkotnost ali težava
Komuniciranje med zdravniki in laično javnostjo se je zelo zaostrilo. Če je bilo poročanje o primeru umrlega dečka pred časom simptom nesočutja, je zadnja prepoved komuniciranja zdravnikov z novinarji o otroški srčni kirurgiji v UKC še bolj nerazumljiva.
Okužbe z visoko rizičnimi HPV med Slovenkami
V slovenski program cepljenja je bilo leta 2009 uvedeno cepljenje proti HPV za 11 do 12 let stara dekleta kljub pomanjkanju zanesljivih podatkov o razširjenosti okužb s HPV med Slovenkami. Raziskovalci Nacionalnega inštituta za javno zdravje in Inštituta za mikrobiologijo in imunologijo Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani smo v ugledni mednarodni reviji Vaccine objavili izsledke o prevalenci okužb materničnega vratu z visoko rizičnimi genotipi HPV med Slovenkami, presejanimi za raka materničnega vratu pred uvedbo cepljenja.