Covid-19: kaj je (še) pomembno za družinske zdravnike?
Prof. dr. Janez Tomažič, dr. med., spec. infektologije in interne medicine s Klinike za infekcijske bolezni in vročinska stanja UKC Ljubljana v predavanju predstavlja virusne različice SARS-CoV-2, ranljive osebe, ki so izpostavljene težji obliki bolezni covid-19, preventivo in zdravljenje ter pomembne strategije za uspešno obravnavo bolnikov.
E-IZOBRAŽEVANJE JE V POSTOPKU PRIDOBIVANJA KREDITNIH TOČK, KI JIH PODELI ZDRAVNIŠKA ZBORNICA SLOVENIJE.
Prični z ogledomAnafilaksija: kako ukrepati?
V predavanju boste izvedeli, kako prepoznati anafilaksijo pri otrocih, mladostnikih in odraslih ter kako ukrepati glede na njeno resnost. Izobraževanje sta pripravili Tina Vesel Tajnšek, dr. med., spec. pediatrije s Pediatrične klinike UKC Ljubljana, ter izr. prof. dr. Mihaela Zidarn, dr. med., spec. interne medicine, pnevmologije ter alergologije in klinične imunologije s Klinike Golnik.
E-IZOBRAŽEVANJE PRINAŠA 5 KREDITNIH TOČK, KI JIH PODELI ZDRAVNIŠKA ZBORNICA SLOVENIJE
Prični z ogledomRak materničnega vratu: cilj je ozdravitev
Doc. dr. Erik Škof, dr. med., spec. internistične onkologije z OI Ljubljana predstavlja prelomnice v preventivi in zdravljenju raka materničnega vratu, ki spreminjajo klinično prakso in izboljšujejo izide zdravljenja bolnic.
E-IZOBRAŽEVANJE JE V POSTOPKU PRIDOBIVANJA KREDITNIH TOČK, KI JIH PODELI ZDRAVNIŠKA ZBORNICA SLOVENIJE.
Prični z ogledomNovi načini zdravljenja migrene
Prim. prof. dr. Bojana Žvan, dr. med., spec. nevrologije, v predavanju predstavi novosti v akutnem in preventivnem zdravljenju migrene s poudarkom na objektivnih merilih za ocenjevanje uspešnosti zdravljenja.
E-IZOBRAŽEVANJE PRINAŠA 5 KREDITNIH TOČK, KI JIH PODELI ZDRAVNIŠKA ZBORNICA SLOVENIJE.
Prični z ogledomObravnava bolnikov z vensko trombozo in pljučno embolijo
Doc. dr. Gregor Tratar, dr. med., spec. interne medicine, kardiologije in vaskularne medicine s KO za žilne bolezni UKC Ljubljana v predavanju predstavi, kateri so ključni koraki za pravilno diagnosticiranje venske tromboze in pljučne embolije, kako se odločiti za zdravljenje doma ali v bolnišnici in kako zdraviti bolnike z antikoagulacijskimi zdravili.
E-IZOBRAŽEVANJEJE ZAKLJUČENO ZA PRIDOBIVANJE KREDITNIH TOČK.
Prični z ogledomVodnik protitrombotičnega zdravljenja pri atrijski fibrilaciji
Število bolnikov z atrijsko fibrilacijo in posledično večjim tveganjem za nastanek možganske kapi bo v prihodnjih letih naraščalo. Kakšne so smernice antikoagulacijskega zdravljenja atrijske fibrilacije in kako prilagoditi shemo zdravljenja pred načrtovanimi posegi, razlaga dr. Nina Vene, dr. med., spec. interne medicine, kardiologije in vaskularne medicine s Kliničnega oddelka za žilne bolezni UKC Ljubljana.
E-IZOBRAŽEVANJE JE ZAKLJUČENO ZA PRIDOBIVANJE KREDITNIH TOČK.
Prični z ogledomPomen pravočasne uvedbe kontinuiranega zdravljenja
Več kot polovica bolnikov z napredovalo Parkinsonovo boleznijo ne prejema kontinuiranega zdravljenja, čeprav to pomembno izboljša kakovost življenja bolnikov. Kako naj stroka pristopi k temu izzivu? Možnosti je nanizala izr. prof. dr. Maja Trošt, dr. med., spec. nevrologije z Nevrološke klinike Ljubljana.
E-IZOBRAŽEVANJEJE ZAKLJUČENO ZA PRIDOBIVANJE KREDITNIH TOČK.
Prični z ogledomNapredovala Parkinsonova bolezen po formuli 5-2-1
Kateri so manj značilni znaki Parkinsonove bolezni, ki jih ne smemo spregledati? Kdaj bolezen napreduje in kako naj takrat ukrepamo? Kako učinkovite so različne kontinuirane oblike zdravljenja? Odgovore je prispeval prof. dr. Zvezdan Pirtošek, dr. med., spec. nevrologije z Nevrološke klinike UKC Ljubljana.
E-IZOBRAŽEVANJEJE ZAKLJUČENO ZA PRIDOBIVANJE KREDITNIH TOČK.
Prični z ogledomBolezen tisočerih tumorjev
Redka genetska bolezen, zaradi katere lahko v telesu nastane tisoče tumorjev, v večini primerov ne potrebuje zdravljenja. Kakšni so značilni klinični znaki, kako je bolezen potrjena ter v katerih primerih se bolezen zdravi, razloži Tanja Loboda, dr. med., spec. pediatrije, s KO za otroško, mladostniško in razvojno nevrologijo UKC Ljubljana.
E-IZOBRAŽEVANJEJE ZAKLJUČENO ZA PRIDOBIVANJE KREDITNIH TOČK.
Prični z ogledomaHUS pri otrocih: redko, a urgentno stanje
Prof. dr. Tanja Kersnik Levart, dr. med., spec. pediatrije, s KO za nefrologijo Pediatrične klinike UKC Ljubljana je v e-izobraževanju nanizala vse najpomembnejše informacije za pravočasno diagnostiko in zdravljenje atipičnega hemolitično-uremičnega sindroma (aHUS).
E-IZOBRAŽEVANJE JE ZAKLJUČENO ZA PRIDOBIVANJE KREDITINIH TOČK.
Prični z ogledom